Hарада з питань незаконної вирубки лісових насаджень.

10.09.2019

На минулому тижні, під керівництвом сільського голови Мостівської сільської ради, за участі начальника поліції, прокурора району, директора Веселинівського лісництва, заступника голови, землевпорядників, голови адмінкомісії сільської ради, громадських активістів відбулася нарада з питань незаконної вирубки лісових насаджень.
На нараді обговорено ряд заходів, щодо охорони лісосмуг від вирубування.
З метою запобігання незаконному вирубуванню лісових насаджень вирішено:
- рекомендувати лісовому господарству, депутатам, землевпорядникам, громадським активістам проводити роз’яснювальну роботу серед населення про вимоги природоохоронного законодавства;
- порушників законодавства притягувати до відповідальності;
- у засобах масової інформації висвітлювати матеріали на тему захисту лісових насаджень.
На нараді піднімалось питання про створення громадського формування.
Варто додати, що в окремих випадках за самовільну вирубку передбачена кримінальна відповідальність.
Відповідно до ст. 246 Кримінального кодексу України за незаконну вирубку лісу визначено такі покарання:
- штраф;
- арешт на термін до 6 місяців;
- обмеження волі на термін до трьох років;
- позбавлення волі терміном до 3 років з конфіскацією незаконно добутого.
Тому перш ніж зрубати дерево слід добре подумати, а чи не краще придбати дрова законним методом на спеціально відведених місцях.