ОБЕРЕЖНО виявлено випадки АЧС в Херсонській області❗

30.08.2021
ОБЕРЕЖНО виявлено випадки АЧС в Херсонській області❗
?Наприкінці липня місяця 2021 року у Херсонській області, Білозерський район, зареєстровано захворювання свиней в приватному секторі на африканську чуму свиней. Задля локалізації та недопущення поширення захворювання на іншій території затверджено план заходів з локалізації і ліквідації. Оздоровчі заходи тривають.
До відома суб’єктів господарювання, власників особистих господарств населення:
? Обов’язково ідентифікуйте, усіх сільськогосподарських тварин, які утримуються у Вашому господарстві.
? Не допускайте сторонніх (людей, тварин ) у своє господарство. Власникам особистих господарств слід утримувати свиней у свинарниках і сараях без вигулу та контакту з іншими тваринами.
? Не годуйте свиней кормами тваринного походження і харчовими відходами без проварки при температурі не менше 80 о С впродовж 1 години. Купуйте корми промислового виробництва
? Проводьте обробку свиней і приміщень для їх утримання один раз на 10 днів проти кровосисних комах (кліщів, вошей, бліх, мух та комарів). Постійно проводьте боротьбу з гризунами.
? Подвірний забій і реалізацію свинини проводьте лише з дозволу фахівців державної ветеринарної служби після проведення ними передзабійного огляду тварин та ветеринарно-санітарної експертизи м’яса, продуктів забою.
? Не купуйте живих свиней в недозволених місцях торгівлі, без супровідних ветеринарних документів.
? Не викидайте трупи тварин, залишки від їх переробки на звалища, узбіччя доріг.
Власникам тварин у випадку підозри на захворювання та в разі загибелі свиней терміново повідомляти ветеринарну службу району за адресою м. Вознесенськ, вул.. Зої Космодем’янської, 2, тел. 3-20-94, 3-26-12, 3-24-56