Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Боротьба з амброзією полинолистою

Новина
25.08.2021

Боротьба з амброзією полинолистою

 

Друга половина літа і початок осені – пора цвітіння амброзії полинолистої, пилок якої – найсильніший алерген для людей різного віку.

Амброзія полинолиста  — це один із найнебезпечніших в Україні карантинних бур’янів-алергенів.

Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном, адже квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, а це з середини липня до жовтня, серед населення спостерігається алергійне захворювання - амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка).

Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі, підіймаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань (майже на 5 км) і, потрапивши в органи дихання людей, в очі, ніс, бронхи, викликає слизотечу, погіршує зір, підвищується температура тіла, з’являється кашель, головні болі, у найбільш чутливих - приступи астми.

 

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» громадяни, підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту, прилеглу до цих об’єктів територію.

 

Тобто, боротьба з бур’янами, у тому числі амброзією полинолистою, – обов’язок кожного громадянина, підприємця та посадових осіб.

У зв’язку із цим, протягом вегетаційного періоду амброзії полинолистої необхідно вживати необхідних заходів для забезпечення фітосанітарного благополуччя на території громади, контролювати стан та не допускати поширення карантинного бур’яну на прибудинкових, прилеглих, наданих у власність, користування або в оренду земельних ділянках».

 

Нагадуємо мешканцям приватних секторів, власникам та інших земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства. Посадові особи і громадяни, які порушують комплекс карантинних заходів, притягуються до відповідальності. Згідно з КУпАП (ст.105) «Порушення вимог щодо виконання фітосанітарних заходів» тягне за собою накладення штрафу  на громадян від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів , а на посадових осіб – від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів.

 

Звертаємось до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів та населення вжити всі необхідні заходи по захисту та оздоровленню екологічного стану нашої громади.

 

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше